İstanbul'daki Müzeler

Santral İstanbulSantral İstanbul , Eyüp

Santral İstanbul, Haliç kıyısında Miniatürk yanında 2007'de faaliyete geçmiş bir kültür, sanat ve eğitim merkezidir. Merkezin odak noktası Enerji Müzesi'ne ve Ana Galeriye dönüştürülen Silahtarağa Elektrik Santralı kompleksidir. Osmanlı Devleti'nin kent ölçekli ilk elektrik santralıdır...

Rahmi Koç MüzesiRahmi Koç Müzesi , Beyoğlu

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Hasköy semtinde, Haliç kıyısında bulunan bir sanayi müzesidir. Müze, Türkiye'de Sanayi, Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. İstanbulda görülmesi gereken müzelerden biridir...

Topkapı SarayıTopkapı Sarayı , Fatih

İstanbulda görülmesi gereken ilk yerlerden biri olan Topkapı Sarayı Sarayburnu'nda bulunur. Topkapı Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu'nun 400 yılı boyunca kesintisiz, devletin idare merkezi olarak kullandığı ve Osmanlı Padişahları'nın yaşadığı saraydır. Saray sadece tek başına bir yapı değildir; büyük bir bahçe ve çeşitli yan binalardan oluşur...

İstanbul Arkeoloji Müzeleriİstanbul Arkeoloji Müzeleri , Fatih

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Sultanahmet semtinde, Gülhane Parkı`ndan Topkapı Sarayı`na çıkan Osman Hamdi Bey yokuşunda yer almaktadır. İstanbul Arkeoloji Müzeleri, dünya tarihinin çeşitli dönem ve kültürlerin izlerini taşıyan bir milyonu aşkın kolleksiyonla dünyanın en fazla eser bulunduran müzeleri arasındadır...

Dimitrie Cantemir MüzesiDimitrie Cantemir Müzesi , Fatih

Dimitrie Cantemir Müzesi İstanbulun Fatih ilçesinde Fener semtinde bulunmaktadır. Müzedeki bina ünlü Romen tarihçi yazar, felsefeci ve bestekar, Berlin Akademisi üyesi, Boğdan Voyvodası Dimitrie Cantemir'e (Kantemiroğlu) (1673-1723) aitti...

MiniatürkMiniatürk , Eyüp

Miniatürk İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin Sütlüce semtinde haliç kıyısında bulunur. Miniatürk Antik dönemden Osmanlı dönemine kadar gelen önemli yapıların 1:25 ölçekli modellerinin gösterildiği bir açık hava sergisidir...

Panorama 1453 Tarih MüzesiPanorama 1453 Tarih Müzesi , Zeytinburnu

Panorama 1453 Tarih Müzesi Topkapıda Topkapı Parkı içerisinde yeralmaktadır. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbulu fethedişinin, bir odada top sesleri, Mehter Takımının ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verildiği ponaramik bir müzedir...

AyasofyaAyasofya , Fatih

Sultan Ahmet Cami'nin karşısında yer alan Ayasofya, inşa edildiğinde Patrik Katedrali sonrasında Cami ve şimdi de Müze olarak hizmet vermektedir. Bizans İmparatorluğu'nun en görkemli mimari mirası ve Bizans döneminden bugüne ayakta kalan en önemli yapı olan Ayasofya, dünyanın sekizci harikası olarak anılmıştır...

Kariye MüzesiKariye Müzesi , Fatih

Kariye müzesi İstanbulun Fatih ilçesinde Edirnekapı bölgesinde bulunmaktadır. Kariye'nin adı şehrin duvarlarının dışında demekten geliyor. Bu bölge şehrin duvarları yapılmadan önce böyle bilinmektedir. Bizans döneminde kilise, fetihten sonra cami olarak kullanılmıştır. 1948'den sonra da müzeye çevrilmiştir...

Sakıp Sabanci MüzesiSakıp Sabanci Müzesi , Sarıyer

Sakıp Sabanci Müzesi Adres: Sakip Sabanci Caddesi, No:22 Emirgan, Sariyer , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 277 22 00 , Web Sitesi : Sakıp Sabanci Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Sakıp Sabanci Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Askeri Müzesiİstanbul Askeri Müzesi , Şişli

Askeri Müzesi Adres: Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanligi, Harbiye, Sisli , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 233 27 20 Askeri Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Askeri Müzesi nasil gidilir?

Galata Mevlevihanesi - Divan Divan Edebiyat MüzesiGalata Mevlevihanesi - Divan Divan Edebiyat Müzesi , Beyoğlu

Galata Mevlevihanesi - Divan Divan Edebiyat Müzesi Adres: Galip Dede Caddesi No:15 Tünel- Beyoglu, Istanbul , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 245 41 41 Galata Mevlevihanesi - Divan Divan Edebiyat Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Galata Mevlevihanesi - Divan Divan Edebiyat Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Şehir Müzesiİstanbul Şehir Müzesi , Beşiktaş

Istanbul Sehir Müzesi Adres: Barbaros Bulvari, Yildiz Parki, Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 258 53 44 Istanbul Sehir Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Sehir Müzesi nasil gidilir?

PTT İstanbul MüzesiPTT İstanbul Müzesi , Fatih

PTT İstanbul Müzesi Adres: Hobyar Mahallesi, Büyük Postane Caddesi, No:25 Sirkeci Eminönü, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 520 90 37 , Web Sitesi : PTT İstanbul Müzesi nerededir? Toplu tasima ile PTT İstanbul Müzesi nasil gidilir?

Beylerbeyi SarayıBeylerbeyi Sarayı , Üsküdar

Beylerbeyi Sarayi Müzesi Adres: Abdullahaga Caddesi 81210, Beylerbeyi / Üsküdar , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (216) 321 93 20 Beylerbeyi Sarayi Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Beylerbeyi Sarayi Müzesi nasil gidilir?

Yapı Kredi Bankası Vedat Nedim Tör MüzesiYapı Kredi Bankası Vedat Nedim Tör Müzesi , Beyoğlu

Yapı Kredi Bankası Vedat Nedim Tör Müzesi Adres: Yapi Kredi Kültür Merkezi, Istiklal Caddesi No: 285 , Beyoglu , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 252 47 00 , Web Sitesi : Yapı Kredi Bankası Vedat Nedim Tör Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Yapı Kredi Bankası Vedat Nedim Tör Müzesi nasil gidilir?

Kont Szchenyi İtfaiye MüzesiKont Szchenyi İtfaiye Müzesi , Fatih

Kont Szchenyi Itfaiye Müzesi Adres: Itfaiye Caddesi No: 9, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 635 71 74 Kont Szchenyi Itfaiye Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Kont Szchenyi Itfaiye Müzesi nasil gidilir?

Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi , Bakırköy

Hilmi Nakipoglu Fotograf Makineleri Müzesi Adres: Nefus Nakipoglu Zihinsel Engelliler Okulu 4. kat, Osmaniye Caddesi No: 18/B / Bakirköy , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 543 09 20 Hilmi Nakipoglu Fotograf Makineleri Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Hilmi Nakipoglu Fotograf Makineleri Müzesi nasil gidilir?

Adam Mickiewicz MüzesiAdam Mickiewicz Müzesi , Beyoğlu

Adam Mickiewicz Müzesi Adres: Dolapdere, Tatli Badem Sokak / Beyoglu , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 253 66 98 Adam Mickiewicz Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Adam Mickiewicz Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Basın Müzesiİstanbul Basın Müzesi , Fatih

İstanbul Basın Müzesi Adres: Divanyolu Caddesi No:84 Çemberlitas, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 513 84 58 , Web Sitesi : İstanbul Basın Müzesi nerededir? Toplu tasima ile İstanbul Basın Müzesi nasil gidilir?

Aşiyan MüzesiAşiyan Müzesi , Beşiktaş

Asiyan Müzesi Adres: Asiyan Yokusu, Bebek, Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 263 69 86 Asiyan Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Asiyan Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Kaligrafi Müzesiİstanbul Kaligrafi Müzesi , Fatih

Istanbul Kaligrafi Merkezi Adres: Beyazit Meydani Eminönü, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 527 58 51 Istanbul Kaligrafi Merkezi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Kaligrafi Merkezi nasil gidilir?

İstanbul Türbeler Müzesiİstanbul Türbeler Müzesi , Fatih

Türbeler Müzesi Adres: At Meydani, No: 2, Sultanahmet / Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 518 29 19 Türbeler Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Türbeler Müzesi nasil gidilir?

Sadberk Hanım MüzesiSadberk Hanım Müzesi , Sarıyer

Sadberk Hanım Müzesi Adres: Piyasa Caddesi No: 27-29 - Büyükdere, Sariyer , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 242 38 13 , Web Sitesi : Sadberk Hanım Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Sadberk Hanım Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Deniz Müzesiİstanbul Deniz Müzesi , Beşiktaş

Deniz Müzesi Adres: Sinanpasa Mh. Iskele Meydani, Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 261 00 40 Deniz Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Deniz Müzesi nasil gidilir?

Fethiye Müzesi - Pammakaristos KilisesiFethiye Müzesi - Pammakaristos Kilisesi , Fatih

Fethiye Müzesi - Pammakaristos Kilisesi Adres: Fethiye Caddesi - Draman ,Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 528 45 00 Fethiye Müzesi - Pammakaristos Kilisesi nerededir? Toplu tasima ile Fethiye Müzesi - Pammakaristos Kilisesi nasil gidilir?

İstanbul Tanzimat Müzesiİstanbul Tanzimat Müzesi , Fatih

Istanbul Tanzimat Müzesi Adres: Gülhane Parki - Sirkeci,Eminönü, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 512 63 84 Istanbul Tanzimat Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Tanzimat Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Resim ve Heykel Müzesiİstanbul Resim ve Heykel Müzesi , Beşiktaş

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Adres: Dolmabahçe Caddesi ,Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 261 42 98 - 99 , Web Sitesi : İstanbul Resim ve Heykel Müzesi nerededir? Toplu tasima ile İstanbul Resim ve Heykel Müzesi nasil gidilir?

Dolmabahçe SarayıDolmabahçe Sarayı , Beşiktaş

Dolmabahçe Sarayi Müzesi Adres: Dolmabahçe Cad. / Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 236 90 00 Dolmabahçe Sarayi Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Dolmabahçe Sarayi Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Oyuncak Müzesiİstanbul Oyuncak Müzesi , Kadıköy

İstanbul Oyuncak Müzesi Adres: Ömer Pasa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:17 Göztepe, Kadiköy , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (216) 359 45 50 , Web Sitesi : http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com İstanbul Oyuncak Müzesi nerededir? Toplu tasima ile İstanbul Oyuncak Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Karikatür Ve Mizah Müzesiİstanbul Karikatür Ve Mizah Müzesi , Fatih

Istanbul Karikatür Ve Mizah Müzesi Adres: Atatürk Bulvari Kovacilar Sokak No:12 , Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 521 12 64 Istanbul Karikatür Ve Mizah Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Karikatür Ve Mizah Müzesi nasil gidilir?

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müze EviHüseyin Rahmi Gürpınar Müze Evi , Adalar

Hüseyin Rahmi Gürpinar Müze Evi Adres: Demirtas Sokagi, Heybeliada, Adalar , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (216) 351 09 25 Hüseyin Rahmi Gürpinar Müze Evi nerededir? Toplu tasima ile Hüseyin Rahmi Gürpinar Müze Evi nasil gidilir?

Yıldız Sarayı MüzeleriYıldız Sarayı Müzeleri , Beşiktaş

Yildiz Sarayi Müzeleri Adres: Barbaros Bulvari, Yildiz Parki / Besiktas , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 258 30 80 Yildiz Sarayi Müzeleri nerededir? Toplu tasima ile Yildiz Sarayi Müzeleri nasil gidilir?

Türvak - Sinema Tiyatro MüzesiTürvak - Sinema Tiyatro Müzesi , Beykoz

Türvak - Sinema Tiyatro Müzesi Adres: Sehit Tegmen Mehmet Ali Yilmaz Sokak No:4 Kavacik, Beykoz , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (216) 425 19 00 , Web Sitesi : Türvak - Sinema Tiyatro Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Türvak - Sinema Tiyatro Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Atatürk Müzesiİstanbul Atatürk Müzesi , Şişli

Istanbul Atatürk Müzesi Adres: Halaskargazi Caddesi No: 250 , Sisli , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 233 47 23 Istanbul Atatürk Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Atatürk Müzesi nasil gidilir?

Ercüment Kalmık MüzesiErcüment Kalmık Müzesi , Beyoğlu

Ercüment Kalmik Müzesi Adres: Sarayarkasi Sokak No: 35 - 37, Gümüssuyu - Taksim, Beyoglu , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 245 02 70 Ercüment Kalmik Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Ercüment Kalmik Müzesi nasil gidilir?

Türk ve İslam Eserleri MüzesiTürk ve İslam Eserleri Müzesi , Fatih

Türk ve Islam Eserleri Müzesi Adres: Ibrahim Pasa Sarayi, At Meydani,At Meydani, Sultanahmet / Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 518 18 05 Türk ve Islam Eserleri Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Türk ve Islam Eserleri Müzesi nasil gidilir?

Sait Faik Abasıyanık MüzesiSait Faik Abasıyanık Müzesi , Adalar

Sait Faik Abasıyanık Müzesi Adres: Çayir Sokak No:15 -Burgazada , Adalar , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (216) 381 21 32 , Web Sitesi : Sait Faik Abasıyanık Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Sait Faik Abasıyanık Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Havacılık Müzesiİstanbul Havacılık Müzesi , Yeşilköy

Istanbul Havacilik Müzesi Adres: Hava Harp Okulu Komutanligi, Yesilyurt, Bakirköy , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 263 24 90 Istanbul Havacilik Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Havacilik Müzesi nasil gidilir?

İstanbul Halı Müzesiİstanbul Halı Müzesi , Fatih

Istanbul Hali Müzesi Adres: Sultanahmet Camisi Avlusu, Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 518 13 30 Istanbul Hali Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Istanbul Hali Müzesi nasil gidilir?

İmrahor Anıtı Müzesiİmrahor Anıtı Müzesi , Fatih

Imrahor Aniti Müzesi Adres: Imam Asir Sokak Yedikule, Topkapi / Fatih , Istanbul. Telefon Numarasi : +90 (212) 522 17 50 Imrahor Aniti Müzesi nerededir? Toplu tasima ile Imrahor Aniti Müzesi nasil gidilir?

Otel Ara

Sorular

İstanbul ile ilgili sorular sorabileceğiniz, sorularınıza cevap alabileceğiniz interaktif bir bölümdür.

Sorular

© Copyright 2011 I-Can Tasarim Kullanim Sartlari